Zajęcia

W roku szkolnym 2020/2021 prowadzimy naukę jazdy figurowej na rolkach i wrotkach dla dzieci, młodzieży i dorosłych, na wszystkich poziomach zaawansowania na salach gimnastycznych:

  • LOKALIZACJE ZAJĘĆ W ROKU SZKOLNYM 2021/22 PODAMY WKRÓTCE

Proponujemy:

  • Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży szkolnej przygotowujące do startu na zawodach i udziału w organizowanych przez nasz klub pokazach. Podobnie jak w łyżwiarstwie figurowym zawodnicy wykonują do wybranej przez siebie muzyki kilkuminutowe programy oceniane pod względem technicznym i interpretacyjnym. Nasi trenerzy pomagają zarówno w opanowaniu elementów technicznych, jak i w ułożeniu programu.
  • Zajęcia rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są to unikalne zajęcia sportowe, łączące jazdę figurową na rolkach z elementami tańca, gimnastyki i ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Szkolenie prowadzimy na różnych poziomach zaawansowania:

  • Zajęcia dla początkujących – podstawy poprawnej i bezpiecznej jazdy na rolkach: nauka hamowania, zmiany kierunku jazdy, jazda tyłem, przekładanki, podskoki. W zajęcia włączamy elementy tańca.
  • Zajęcia z jazdy figurowej – opanowanie kolejnych elementów jazdy figurowej: skoki, piruety, sekwencje kroków.

Sprzęt do jazdy figurowej:

  • Do nauki podstaw wystarczą wrotki rekreacyjne lub rolki rekreacyjne ze zdjętym hamulcem.
  • Osoby chcące wykonywać elementy jazdy figurowej powinny zaopatrzyć się w specjalne rolki do jazdy figurowej lub wrotki dedykowane jeździe figurowej (z butem do jazdy figurowej z obcasem, but jest podobny do buta łyżwiarskiego. Nie mylić z wrotkami do roller derby, których buty nie mają obcasów i przypominają bardziej adidasy niż buty łyżwiarskie).

Szczegóły dotyczące lokalizacji i terminów zajęć znajdziecie Państwo w GRAFIKU!

Zapisać się na zajęcia lub uzyskać więcej informacji można natomiast TUTAJ.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!