O nas

Międzyszkolny Klub Sportowy Rewia Warszawa jest pierwszym w Polsce klubem zrzeszającym sympatyków jazdy figurowej na rolkach i wrotkach, którzy pragną te piękne dyscypliny sportowe spopularyzować zarówno na poziomie zawodowym, jak i rekreacyjnym.

Klub Rewia Warszawa założyła para utytułowanych łyżwiarzy figurowych i kilkoro sympatyków jazdy figurowej na rolkach.

Ze względu na podobieństwo obu sportów, postanowiliśmy wykorzystać nasze umiejętności i doświadczenie zebrane na lodowisku i z pasją nie mniejszą niż ta, która towarzyszy naszym treningom, zaangażowaliśmy się w promocję tych prawie nieznanych w Polsce dyscyplin.

Jesteśmy tu po to…

Niemal codziennie we wrotkarniach, na szkolnych boiskach, na betonowych placykach, widzimy bardzo utalentowane młode osoby, które w jeździe figurowej na rolkach i wrotkach odnalazły sposób wyrażenia swoich emocji. Ponieważ brakuje w Polsce zajęć z rolkarstwa i wrotkarstwa figurowego, są najczęściej samoukami. Czerpią inspirację z filmów na You Tube, a pomocy w nauce trudniejszych elementów szukają na grupach facebookowych. Pomimo to dzięki pasji do jazdy figurowej i pracowitości robią szybkie postępy.

A gdyby uczyli się u najlepszych trenerów kilka razy w tygodniu?

Dzięki profesjonalnemu wyszkoleniu sportowemu mogą zawojować europejskie i światowe areny, szczególnie w rolkarstwie figurowym, które nie tylko w Polsce ale również na świecie dopiero rozwija się. Polska może stać się potęgą w jeździe figurowej na rolkach. Tego życzymy sobie i naszym podopiecznym!

Założycielami MKS Rewia Warszawa jest zgrany zespół o uzupełniających się talentach i umiejętnościach:

Jan Mościcki – wielokrotny Mistrz Polski juniorów i seniorów, reprezentant i finalista Mistrzostw Świata i Europy w Tańcach na Lodzie. W Klubie uczy jazdy figurowej na rolkach i układa choreografię do programów podopiecznych na zawody.

Paulina Turkowska – wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, członkini Kadry Narodowej, uczestniczka zawodów międzynarodowych cyklu Junior Grand Prix oraz członkini Komisji ds. jazdy figurowej w Polskim Związku Sportów Wrotkarskich. W Klubie uczy jazdy figurowej na rolkach, skupia się w szczególności na najmłodszym pokoleniu wychowanków.

Alina Demidowska-Świniarska i Jerzy Świniarski – para pasjonatów jazdy figurowej na lodzie oraz rolkach i wrotkach. Startują na zawodach w parze sportowej na łyżwach w kategorii Adult (3. miejsce na zawodach w Oberstdorfie, uznawanych za mistrzostwa świata Adult), a na rolkach jako Seniorzy w 2. dywizji WIFSA. Jerzy jest trenerem jazdy figurowej na wrotkach i przygotowuje muzykę do programów podopiecznych, a Alina jest pomysłodawczynią utworzenia Klubu i dba o niego od strony organizacyjnej. Alina jest Przewodniczącą Komisji ds. jazdy figurowej w Polskim Związku Sportów Wrotkarskich.

Wioletta Buzuk – nieoceniona graficzka, klubowa fotografka, twórczyni logo i oprawy wizualnej dla Klubu oraz wsparcie w prowadzeniu fanpage i strony internetowej. Wiolę spotkacie na każdych zajęciach – sprawdza listę obecności. Łyżwiarka figurowa i rolkarka.

Krzysztof Milewski – Sekretarz Klubu. Krzysztof wspiera Klub w sprawozdawczości do urzędów i wszelkich wnioskach formalnych. Jest też pełnym pasji instruktorem jazdy figurowej na rolkach. Prywatnie pracuje naukowo.