O nas

Międzyszkolny Klub Sportowy Rewia Warszawa jest pierwszym w Polsce klubem prowadzącym całoroczne szkolenie z jazdy figurowej na rolkach, wrotkach i łyżwach, zarówno na poziomie wyczynowym, jak i rekreacyjnym.

MKS Rewia założyła para utytułowanych łyżwiarzy i kilkoro sympatyków jazdy figurowej. Ze względu na podobieństwo dyscyplin, postanowiliśmy wykorzystać swoje umiejętności oraz doświadczenie zebrane na lodowisku i z pasją zaangażowaliśmy się w promocję jazdy figurowej (głownie) na rolkach w Polsce. Ponieważ dostępność lodowisk jest mocno ograniczona, w tej oryginalnej dyscyplinie upatrujemy szansy na wyszkolenie zawodników zdobywających medale na zawodach krajowych oraz międzynarodowych. Jest to bardzo młoda dyscyplina sportu, ale prężnie rozwijająca się i bardzo chętnie partycypujemy w jej rozkwit, zarówno w naszym kraju jak i poza jego granicami.

 

Nasz zespół tworzą profesjonaliści oraz pasjonaci jazdy figurowej. Dyplomy trenerskie i instruktorskie jakie posiadamy są respektowane przez Polskie Związki Sportowe. 

POZNAJCIE NAS

 

 

Jan Mościcki 

Prezes i trener koordynator MKS Rewia Warszawa. Utytułowany łyżwiarz reprezentujący kraj na arenie międzynarodowej w tańcach na lodzie. Wiele lat spędził w podmoskiewskim Odincowie, ucząc się jazdy figurowej od najlepszych rosyjskich trenerów  w grupie z Mistrzami Olimpijskimi. Wielokrotny Mistrz Polski juniorów i seniorów, reprezentant Polski i finalista Mistrzostw Świata i Europy. Po zakończeniu kariery uczestnik wielu rewii na lodzie, w tym greckiej edycji Gwiazdy tańczą na lodzie. Trener klasy II łyżwiarstwa figurowego z wieloletnim doświadczeniem w szkoleniu dzieci i młodzieży oraz specjalista techniczny w tańcach na lodzie. Choreograf zawodników Kadry Narodowej PZŁF oraz Andeia Lazukina (zawodnika Alekseya Mishina). Pasjonuje się nauką prawidłowej techniki jazdy, wyznacza nowe trendy w jeździe figurowej na rolkach oraz tworzy wyśmienite choreografie do programów na zawody.

 

Paulina Mościcka

Mózg operacyjny klubu, trener, kierownik obozów, a także osoba, z którą każdy rodzic może porozmawiać o rozwoju sportowym swojego dziecka. Pasją do łyżwiarstwa figurowego została zarażona od swojego taty- trenera,a pierwsze kroki na lodzie postawiła w wieku niespełna dwóch lat. Była wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski, członkinią Kadry Narodowej oraz uczestniczką prestiżowych zawodów międzynarodowych z cyklu Junior Grand Prix. Ukończyła warszawski AWF w kilku specjalizacjach: pedagogicznej, menadżerskiej i instruktorskiej z zakresu windurfingu. Posiada dyplom Trenera II klasy łyżwiarstwa figurowego oraz jest specjalistą technicznym w kategorii solistów. W klubie prowadzi treningi jazdy figurowej na rolkach oraz mini sekcję zawodniczą łyżwiarzy figurowych. Specjalizuje się w nauce skoków i piruetów. Jest członkiem Komisji ds. jazdy figurowej w Polskim Związku Sportów Wrotkarskich.

 

Alina Demidowska-Świniarska i Jerzy Świniarski 

Para pasjonatów jazdy na łyżwach, rolkach i wrotkach, których połączyła miłość do jazdy figurowej. Startują w amatorskiej konkurencji par sportowych na łyżwach w kategorii Adult oraz na rolkach jako Seniorzy w 2. dywizji WIFSA, zdobywając przy tym wiele medali na zawodach krajowych i międzynarodowych.

Są jedyną parą sportową na świecie wykonującą na rolkach tzw. spiralę śmierci !!!

  • Alina jest pomysłodawczynią utworzenia klubu i dba o niego od strony organizacyjnej, ponadto jest przewodniczącą Komisji ds. jazdy figurowej na rolkach i wrotkach oraz członkiem Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.
  • Jerzy posiada uprawnienia instruktora oraz angażuje się w naukę i rozwój jazdy figurowej na wrotkach. W wolnych chwilach przygotowuje również muzyki do programów naszych podopiecznych, a także w wakacje 2020 roku stworzył aplikację mobilną – Rewia App.
Wioletta Buzuk

Nieoceniona graficzka i klubowa fotografka, a także wielka miłośniczka jazdy figurowej na rolkach i łyżwach. To dzięki niej nasz klub posiada najpiękniejszą oprawę graficzną, logo i inne klubowe gadżety. 

 

Vasilij Kritski

Instruktor jazdy figurowej z ponad 30 letnim doświadczeniem. Pochodzi z Białorusi, gdzie od piątego roku życia szkolił swój warsztat łyżwiarski. Wraz ze swoją obecną żoną, Anią, zdobył siedmiokrotnie tytuł Mistrza swojego kraju w tańcach na lodzie. Wiele razy występował w barwach ZSRR na zawodach międzynarodowych oraz był członkiem Kadry Narodowej Białorusi. Ostatnie lata kariery trenował w Moskwie u Aleksandra Zhulina.  Polskie korzenie oraz nazwisko zawdzięcza swojemu dziadkowi- Polakowi, dzięki czemu mógł przeprowadzić się z rodziną do Warszawy. Od 2016 roku szkoli zawodników w warszawskich klubach łyżwiarskich. W MKS Rewia prowadzi treningi na rolkach od początku istnienia klubu oraz jest szczególnie lubiany przez naszych najmłodszych uczestników. Specjalizuje się w technice jazdy i choreografii.

Maria Kritska

Zamiłowanie do jazdy figurowej odziedziczyła po rodzicach łyżwiarzach, Vasila i Ani. Jest czynną zawodniczką i członkinią Kadry wojewódzkiej Mazowsza. W naszym klubie pełni funkcję pomocnika instruktora oraz prowadzi zajęcia dla początkujących rolkarzy i wrotkarzy. Szczególnie interesuje się techniką skoków i efektywnym rozciąganiem, tak aby wykonywanie elementów jazdy figurowej było proste i przyjemne.

Oliwia Rzepiel

Do niedawna czołowa polska zawodniczka i członkini Kadry Narodowej PZŁF, a także reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów. W 2020 roku podjęła decyzję o zakończeniu kariery zawodniczej, zdobyła tytuł Instruktora sportu i rozpoczęła naukę w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Sport. W klubie prowadzi treningi dla grup dziecięcych oraz angażuje się w prowadzenie grupy zawodniczej.

Maria Kudła

Zawodniczka klasy Senior łyżwiarstwa figurowego oraz jazdy figurowej na rolkach. W 2022 roku w Brwinowie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w jeździe figurowej na rolkach. Prywatnie studentka psychologii. Uzyskała tytuł instruktora w 2021 roku. Jazda figurowa jest dla Marysi życiową pasją, ma bardzo dużą wiedzę o zawodnikach i trenerach na całym świecie. Praca na rolkach sprawia jej wiele przyjemności, a uczestnicy zajęć wiedzą, że trening spędzony z Marysią zawsze skończy się z uśmiechem i satysfakcją z nabytych nowych umiejętności.

Krzysztof Milewski

Sekretarz MKS Rewia. Jest też pełnym pasji instruktorem jazdy figurowej na rolkach, natomiast prywatnie pracuje naukowo.

 

o nas 

 

Dodamy jeszcze, że ……

MKS Rewia Warszawa działa od 2017 roku, a od 2018 roku zrzeszona jest w:
Przez te lata zorganizowaliśmy:
  • Letnie obozy jazdy figurowej na rolkach i wrotkach oraz Półkolonie sportowo- językowe z SIMON SAYS ( 2019, 2020, 2021, 2022, 2023)
  • 3 Edycje ogólnopolskich warsztatów jazdy figurowej na rolkach i wrotkach (2017, 2018 x2)
  • 3 Edycje zawodów Rewia Trophy ( Cieszyn 2019 i Brwinów 2019, 2022)