O nas

Międzyszkolny Klub Sportowy Rewia Warszawa jest pierwszym w Polsce klubem zrzeszającym sympatyków jazdy figurowej na rolkach i wrotkach, którzy pragną te piękne dyscypliny sportowe spopularyzować zarówno na poziomie wyczynowym, jak i rekreacyjnym.

Klub Rewia Warszawa założyła para utytułowanych łyżwiarzy figurowych i kilkoro sympatyków jazdy figurowej na rolkach.

Ze względu na podobieństwo obu sportów, postanowiliśmy wykorzystać nasze umiejętności i doświadczenie zebrane na lodowisku i z pasją nie mniejszą niż ta, która towarzyszy naszym treningom, zaangażowaliśmy się w promocję tych prawie nieznanych w Polsce dyscyplin.

Jesteśmy tu po to…

Niemal codziennie we wrotkarniach, na szkolnych boiskach, na betonowych placykach, widzimy bardzo utalentowane młode osoby, które w jeździe figurowej na rolkach i wrotkach odnalazły sposób wyrażenia swoich emocji. Ponieważ brakuje w Polsce zajęć z rolkarstwa i wrotkarstwa figurowego, są najczęściej samoukami. Czerpią inspirację z filmów na You Tube, a pomocy w nauce trudniejszych elementów szukają na grupach facebookowych. Pomimo to dzięki pasji do jazdy figurowej i pracowitości robią szybkie postępy.

A gdyby uczyli się u najlepszych trenerów kilka razy w tygodniu?

Dzięki profesjonalnemu wyszkoleniu sportowemu mogą zawojować europejskie i światowe areny, szczególnie w rolkarstwie figurowym, które nie tylko w Polsce ale również na świecie dopiero rozwija się. Polska może stać się potęgą w jeździe figurowej na rolkach. Tego życzymy sobie i naszym podopiecznym!

Założycielami i głównymi trenerami MKS Rewia Warszawa są: Jan Mościcki i Paulina Turkowska.

Jan Mościcki to wielokrotny Mistrz Polski juniorów i seniorów, reprezentant i finalista Mistrzostw Świata i Europy w Tańcach na Lodzie

Paulina Turkowska to wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, członkini Kadry Narodowej, uczestniczka zawodów międzynarodowych cyklu Junior Grand Prix oraz członkini Komisji ds. jazdy figurowej w Polskim Związku Sportów Wrotkarskich.