O nas

Międzyszkolny Klub Sportowy Rewia Warszawa jest pierwszym w Polsce klubem prowadzącym całoroczne szkolenie z  jazdy figurowej na rolkach i wrotkach zarówno na poziomie zawodowym, jak i rekreacyjnym. Na treningi zapraszamy dzieci od 6. roku życia, młodzież oraz dorosłych.

Klub założyła para utytułowanych łyżwiarzy figurowych i kilkoro sympatyków jazdy figurowej na rolkach. Ze względu na podobieństwo obu dyscyplin, postanowiliśmy wykorzystać swoje umiejętności i doświadczenie zebrane na lodowisku i z pasją zaangażowaliśmy się w promocję tych nowych w Polsce dyscyplin. Ponieważ dostępność lodu w Polsce jest mocno ograniczona, w jeździe figurowej na rolkach upatrujemy szansy na wyszkolenie zawodników zdobywających dla Polski najważniejsze medale. Na świecie jazda figurowa na rolkach jest młodym sportem, ale prężnie rozwijającym się.

Nasz Zespół:

Jan Mościcki – wielokrotny Mistrz Polski juniorów i seniorów, reprezentant i finalista Mistrzostw Świata i Europy w Tańcach na Lodzie. W Klubie uczy jazdy figurowej na rolkach i układa choreografię do programów podopiecznych na zawody.

Paulina Turkowska – wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, członkini Kadry Narodowej, uczestniczka zawodów międzynarodowych cyklu Junior Grand Prix oraz członkini Komisji ds. jazdy figurowej w Polskim Związku Sportów Wrotkarskich. W Klubie uczy jazdy figurowej na rolkach, skupia się w szczególności na najmłodszym pokoleniu wychowanków.

Alina Demidowska-Świniarska i Jerzy Świniarski – para pasjonatów jazdy figurowej na lodzie oraz rolkach i wrotkach. Startują w parze sportowej na łyżwach w kategorii Adult (3. miejsce na międzynarodowych zawodach w Oberstdorfie), a na rolkach jako Seniorzy w 2. dywizji WIFSA. Alina jest pomysłodawczynią utworzenia Klubu i dba o niego od strony organizacyjnej, a Jerzy jest trenerem jazdy figurowej na wrotkach i przygotowuje muzykę do programów podopiecznych. Alina jest Przewodniczącą Komisji ds. jazdy figurowej w Polskim Związku Sportów Wrotkarskich.

Wioletta Buzuk – nieoceniona graficzka, klubowa fotografka, twórczyni logo i oprawy wizualnej dla Klubu. Łyżwiarka figurowa i rolkarka.

Krzysztof Milewski – Sekretarz Klubu. Jest też pełnym pasji instruktorem jazdy figurowej na rolkach. Prywatnie pracuje naukowo.